NAUKA OBYWATELA

Projekt skierowany do nauczycieli wiedzy o społeczeństwie, przedsiębiorczości i etyki w szkołach średnich. Za pośrednictwem niniejszej platformy nauczyciel zyskuje dostęp do darmowej bazy materiałów dydaktycznych, które stanowią uzupełnienie podstawy programowej w postaci treści dodatkowych.

Oddajemy w Wasze ręce kompleksowy e-podręcznik, w którym znajdują się gotowe materiały dydaktyczne, tematy do dyskusji w klasie, treści interaktywne, kluczowe zagadnienia i pojęcia oraz ćwiczenia do realizacji w ramach lekcji.

Wejdź

Nie masz konta? Zarejestruj się

DOSTĘPNE MATERIAŁY

Po zalogowaniu, każdy nauczyciel uzyskuje dostęp do 11 działów (obecnie dostępnych jest 7 z docelowych 11, pozostałe są w przygotowaniu), które obejmują obszary tematyczne kluczowe dla zrozumienia przez młodzież sposobów funkcjonowania współczesnego świata. Są wśród nich: ubóstwo, konsumpcja, praca, zanieczyszczenie środowiska, nierówności, migracja, zdrowie, sieci społeczne, wybory, media i propaganda. Każdy z działów zawiera 3 osobne lekcje opracowane pod kątem zagadnień związanych z ekonomią, etyką i obywatelstwem. Zachęcamy do korzystania z proponowanych materiałów w dowolnej konfiguracji i wedle własnych potrzeb.

ZAŁOŻENIA PROJEKTU

Nadrzędnym celem projektu jest ułatwienie pracy nauczycielom zaangażowanym w kształtowanie umysłów oraz poszerzanie horyzontów młodych obywateli na drodze ku świadomemu rozwojowi.